Hovorí sa, že máj je lásky čas...
...no dobre, ale aj vhodný mesiac na čítanie hororov:-D
Pod ruku sa mi dostali tieto skvosty a pri každej z týchto kníh ma mrazilo, niektoré som dokonca ledva dočítala, a to už je čo povedať!
Knihy som očíslovala podľa stupňa desu, ktorý obsahovala:
Horor číslo 5 - William Peter Blatty: Vyháňač diabla
- stará klasika, ktorú som zháňala 5 rokov, odkedy som sa dopočula, že podľa nej bol natočený film "Exorcista". Všade bola vypredaná, po antikvariátoch nedostupná, až sa na mňa usmialo šťastie a našla som ju v jednom zašitom antikvariáte v Bratislave.
Zhltla som ju za tri dni. Očakávala som prežívanie väčšieho desu, keďže som o tejto knihe čítala recenzie, že v dobe, kedy vyšla, vyvolala silný závan hrôzy a desu. Ľudia z nej boli zhrození a dlho sa udržiavala na popredných miestach "najdesivejšej knihy" roka.
Zrejme to bude touto skazenou dobou, lebo som z nej nebola zdesená natoľko, aby som sa bála otáčať strany alebo zaspávať večer sama v posteli... No istý závan nechutnosti a istého rešpektu, ktorý som voči nej pociťovala počas čítania, v sebe mala, a tak ju zaraďujem do tohto úzkeho výberu. Predsa len, je to klasika a má v sebe to čaro "old school horror-u".